Сервісний центр

Ремонт і обслуговування принтерів і БФП.

Авторизований сервіс центр Sharp

Флора-Техно

Складові компоненти копіювального апарату.

Автоподатчик документів - автоподатчик(ADF), автоподатчик документів с переворотом (RADF) додатковий пристрій, корисний при виконанні копіювання багатосторінкових оригіналів. Оригінали завантажуються в автоподатчик і далі апарат переходить в автоматичний режим роботи. Автоподатчик влаштований так, що не знижує швидкість роботи копіра: під час виготовлення копії наступний оригінал вже "підтягується" до робочого блоку апарату та зайвих витрат часу не відбувається. Автоподавачі поділяються на два класи: для двостороннього (RADF) та одностороннього (ADF) копіювання оригіналів. Двосторонні автоподатчики "показують" оригінал копіру з обох боків.

Байпас (Bypass) Байпас (Bypass) вхід для ручної подачі паперу (як правило, одиночних листів). Іноді його називають "Лоток ручної подачі". Якщо байпас можна покласти і пачку листів, його називають " стек-байпас " . Якщо такий лоток може визначати формат паперу, його називають інтелектуальний стек-байпас.

Фотобарабан барабан один з найважливіших елементів копіювального апарату та лазерного принтера. Один із витратних матеріалів. Іноді фотобарабан називають "барабан", "фотопровідник", "фоторецептор". На барабані формується латентне зображення, на якому залишається тонер, при проходженні листа повз барабан тонер переноситься на папір. Покриття барабанів виконується з різних матеріалів, як неорганічних (селен, триселенід арсенію та ін), так і органічних (OPC). За назвою покриття називають барабан, наприклад - "селеновий" барабан. Так як при переносі тонера на папір виділяється озон, що порушує нормальний склад повітря, важливим параметром є обсяг озону, що виділяється. Чим менше виділяється озону, тим апарат екологічніший, тим краще атмосфера в офісі. Органічні барабани виділяють менше озону, ніж неорганічні, і краще передають півтони. Крім того, вони у виробництві значно дешевші. Після закінчення терміну служби органічні барабани не вимагають спеціальної утилізації, оскільки не забруднюють довкілля. У свою чергу органічні барабани діляться за знаком заряду на позитивно і негативно заряджені. Нині переважно копірів зі швидкістю до 40 копій на хвилину встановлюють органічні барабани.

Девелопер (носій) - спеціальний магнітний порошок, що виконує перенесення тонера на фотобарабан. Один із витратних матеріалів. У двокомпонетних схемах використовують два порошки - тонер та девелопер, в однокомпонентних - тільки тонер. Найчастіше девелопер міняють разом із фотобарабаном.

Дуплекс- шлях паперу в дуплексному вузлі пристрій двостороннього копіювання/друку. На малюнку вказано шлях проходження паперу з касет для отримання двосторонньої копії після перевороту аркуша. Багато сучасних модульних моделей копірів допускають встановлення дуплексу додатково.


блок, що встановлюється в цифрові апарати, служить зв'язку з комп'ютером. Найбільш відомі три типи інтерфейсів: RS-232c, IEEE 1284 та USB (USB 1.1, USB 2.0). RS-232c з'єднується модемним кабелем з послідовним портом персонального комп'ютера, IEEE 1284 – з паралельним (принтерним) портом, а USB – сцеціальним кабелем з відповідним портом комп'ютера. В багатьох цифрових копіювальних апаратах є опцією, а багатофункціональних зазвичай один чи обидва інтерфейса встановлені спочатку. У принтерах встановлений інтерфейс USB (USB 2.0 відрізняється від USB 1.1 переважно більшою швидкістю) або IEEE 1284. Детальніше дивись... Окрім згаданих, мережні принтери та копір-принтери мають мережевий інтерфейс, зазвичай Ethernet.

Інтерфейс - блок, що встановлюється в цифрові апарати, служить зв'язку з комп'ютером. Найбільш відомі три типи інтерфейсів: RS-232c, IEEE 1284 та USB (USB 1.1, USB 2.0). RS-232c з'єднується модемним кабелем з послідовним портом персонального комп'ютера, IEEE 1284 – з паралельним (принтерним) портом, а USB – сцеціальним кабелем з відповідним портом комп'ютера. В багатьох цифрових копіювальних апаратах є опцією, а багатофункціональних зазвичай один чи обидва інтерфейса встановлені спочатку. У принтерах встановлений інтерфейс USB (USB 2.0 відрізняється від USB 1.1 переважно більшою швидкістю) або IEEE 1284.
Детальніше дивись...
Окрім згаданих, мережні принтери та копір-принтери мають мережевий інтерфейс, зазвичай Ethernet.

Картридж - змінний елемент. Зазвичай у копірах картриджем називають елемент, який містить один або кілька витратних матеріалів (тонер, девелопер, барабан), і змінюється користувачем. У мінікопірах в картридж або різні картриджі поміщають всі підлягаючі заміні елементи, щоб користувач міг уникнути витрат на сервіс. Більш солідні апарати вимагають періодичного обслуговування, і в них зазвичай лише касета з тонером (часто називається тонер-картриджем) змінюється користувачем.

Сортер - сортер додатковий пристрій для сортування виготовлених копій. Функціонально виконується у вигляді невеликої "етажерки". Можливе програмування роботи копіра та сортера за порядком розташування копій. На кожній "поличці" (комірці) сортера можна розташувати сторінки брошури, що копіюється, в певній послідовності. Місткість сортера співвідноситься з кількістю копій, які виготовляє апарат в режимі автоматичного копіювання. Нерідко (у складніших/дорогих варіантах) сортер поєднаний зі степлером.


Степлер - додатковий пристрій для скріплення виготовлених копій скріпкою (одною або декількома). Буває ручний та автоматичний. Ручний – це просто електричний степлер, вставляєте вручну пачку листів, степлер ставить скріпку (завжди в одному місці). Автоматичний степлер прошиває брошури після сортування їх у сортері, ставить необхідну кількість скріпок на необхідних місцях.

Тонер - спеціальний порошок, який за рахунок сил електростатичного тяжіння притягується до фотобарабану, а потім переносить зображення оригіналу на папір. Структура наелектризованої поверхні фотобарабану (латентне зображення) повторює зображення оригіналу. Після перенесення тонера на папір він фіксується на ньому температурою та тиском. До складу тонера входить барвник (частіше – чорний), пластична гума, алюмінієві добавки та носій заряду – CGA – агент. CGA-агент є шкідливим здоров'ю людини.

GDI принтер - Принтер, який використовує під час друку безпосередньо графічне представлення Windows без перекладу його на спеціальну мову принтера. Всю обробку інформації виконує комп'ютер. GDI-принтери використовують сучасний швидкісний двонаправлений паралельний порт IEEE 1284 для швидкого завантаження даних. Крім того, GDI забезпечує повний збіг зображення на екрані та папері.


При використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання із зазначенням адреси сайту обов'язкове.